Blog
Hokejáček aneb i na suchu je zábava

Ve čtvrtek 4.května od 16:30 do cca 17:30 začínají pohybové aktivity pro děti od 4 do 8 let. Až do konce června se budeme každý čtvrtek scházet na hřišti u Základní školy Hálkova. Děti s sebou potřebují pohodlné sportovní oblečení a obuv. Nesmí chybět ani dobrá nálada! V případě, že budete mít dotazy k průběhu hokejáčka můžete kontaktovat hlavního trenéra mládeže Tomáše Maršíka – 775 632 100.

Týden hokeje v Humpolci

Ve čtvrtek 24.11. od 16:15 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Jiskra Humpolec ve spolupráci s Českým hokejem pořádá na zimním stadionu v Humpolci akci v rámci Týdne hokeje. Kromě zážitku v podobě prvních krůčků na ledě si každé dítě navíc s sebou domů odnese zajímavý hokejový dárek. Přijďte si vyzkoušet lední hokej a zažijte spoustu zábavy!

Co všechno je potřeba si na akci přinést? Stačí jen brusle, helma a rukavice (postačí i lyžařská helma a rukavice). V případě, že máte doma chrániče loktů a kolen pro in-line bruslení, vezměte je rovněž s sebou. Pokud nedisponujete bruslemi a helmou, můžete se obrátit na Ivana Mokrého (tel. 603 158 801) nebo Tomáše Maršíka (tel. 775 632 100) s dotazem na možnost zapůjčení vybavení přímo na místě.

Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 – 8 let a jejich rodiče, kterým se naskytne unikátní příležitost seznámit se s hokejovým prostředím. Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče zde získají podrobné informace o tom, co obnáší mít doma malého hokejistu a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí.

Pro účastníky Týdne hokeje je pak připravena ještě další výhoda. Každé dítě, které se na akci přihlásí do projektu Pojď hrát hokej a klub ho následně zaregistruje do Českého hokeje (Český svaz ledního hokeje z. s.), získá poukaz v hodnotě 1500 Kč na nákup hokejové výstroje. Více informací o příspěvku na první hokejovou výstroj najdete zde.

Akce Týden hokeje se v rámci projektu Pojď hrát hokej koná podesáté po celé České republice a celkově už pojedenácté. Díky dosavadním ročníkům získalo první zkušenost s ledním hokejem 37 000 dětí. Více informací najdete na www.pojdhrathokej.cz v sekci Týden hokeje.

Letní kemp 2021

Již po čtvrté se uskutečnil letní hokejový kemp, který se pořádá pro hráče našeho klubu. Ve dnech 16.-20. srpna probíhalo soustředění pro ročníky 2009 a starší. Jejich mladší nástupci prožily týden plný hokeje a zábavy o týden později.

Kemp začínal vždy ráno v 7:45 prvním tréninkem na ledě, kterého se účastnila první polovina hráčů. Ta druhá začínala rozcvičkou na suchu a na led nastupovala o hodinu déle. Po ranních trénincích se celý tým přesunul na oběd, po kterém následoval odpolední program. Děti si vyzkoušeli například gymnastiku v tělocvičně, různé překážkové dráhy, míčové sporty a mnoho dalšího.

V 13:45 začínal první skupině druhý trénink na ledě. Druhá skupina následovala o hodinu déle. Po něm následovalo závěrečné vyklusání nebo protažení a v 16:00 byl konec celého programu.

Klubové kodexy slušnosti

Podívejte se na nové kodexy slušného chování pro rodiče a hráče.

V plné kvalitě: Kodex hráče, Kodex slušného rodiče

 

Nové webové stránky

Na novém webu najdete mnoho užitečných informací, které tu dříve nebyly. Mezi významné novinky patří např. přehled posledních zápasů A-týmu, detailní soupiska A-týmu s fotografiemi a podrobnými informacemi, seznam všech trenérů s kontakty, přehled mládežnických kategorií, blog s příspěvky o nedávných událostech.

Důležitou podstránkou je “ZIMNÍ STADION“, zde najdete veškeré praktické informace týkající se provozu na ZS. Konkrétně nabídku volné kapacity, rozpis ledové plochy veřejné bruslení, broušení bruslí, odkazy na FLH (Podniková liga), ČSLH (Český Svaz Ledního Hokeje).

Nepřehlédněte také nový dokument o klubu a video o charitativním zápase pro Vikyho. Obě videa se nachází rovněž na stránce “ZIMNÍ STADION“.

Letní soustředění mládeže

Mládežnické kategorie ročníků 2007-2011 se zúčastnily letního soustředění v táboře Zálesí u Mladých Bříštích. Celá akce začala v pátek  26.6. přesunem na kolech do tábora. Děti se ubytovaly, navečeřely a zbytek dne měly “volnou zábavu”.

Následující den byl na programu dopolední trénink a odpoledne na mladé hokejisty čekala výzva v podobě triatlonu. Závod byl rozdělen do 2 kategorií podle věku. Starší skupina měla delší trať pro běh a kolo, plavání zůstalo pro všechny stejné. Večer přišlo na řadu slavnostní vyhlášení výsledků a pro ty nejlepší i sladká odměna.

Na poslední den byl naplánován dopolední trénink, po něm se děti  naobědvaly a okolo 14:00 se společně s trenéry vydaly na kolech zpět do Humpolce.